| Piłka ręczna / ORLEN Superliga
Michał Szyba po zakończeniu trwającego sezonu odejdzie z Azotów Puławy. Były reprezentant Polski, bohater meczu o brązowy medal na MŚ 2015 w Katarze, nie otrzymał propozycji przedłużenia kontraktu. – Miałem udowodnić swoją przydatność do drużyny. Robiłem, co mogłem. Zaskoczyła mnie ta decyzja – mówi TVPSPORT.PL. 33-latek chce wyjechać z Polski. Gdzie? Kuszą go... szejkowie.
Szyba gra w Puławach od połowy 2019 roku, choć precyzyjniejsze byłoby stwierdzenie, że z Azotami związany jest przez zdecydowaną większość kariery. To tutaj debiutował w seniorskiej piłce w 2005 roku. Pierwszy jego pobyt w klubie trwał dziewięć lat. Potem były pięcioletnie europejskie wojaże – grał w Słowenii, Szwajcarii i Francji. Powrót do Puław w 2019 roku był niczym powrót do domu.
Były reprezentant kraju liczył zresztą, że wraca wraz z rodziną do Polski na stałe. Przyszłość wiązał z Azotami i Lubelszczyzną, jednak okazało się, że inne zamiary wobec niego miał prezes klubu Jerzy Witaszek.
– Cóż... Nie przekonałem zarządu, by przedłużyć ze mną umowę na kolejny sezon. To w ogóle ciekawe, bo jak podpisywałem kontrakt, to miał być na trzy lata, ale okazało się, że to umowa 2+1 – mówi w rozmowie z TVPSPORT.PL.
– Miałem udowodnić swoją przydatność do drużyny. Robiłem, co mogłem. Dawałem i ciągle daję z siebie wszystko, ale decyzja była inna. Nie powiem, zaskoczyła mnie, bo wydaje mi się, że w tym sezonie dość przyzwoicie wychodzi mi gra. No ale taka jest moja profesja i trzeba się z tym liczyć. Klub sprowadził już w moje miejsce nowego zawodnika. Ja szukam sobie nowego zespołu – dodaje.
Następne
Tym nowym zawodnikiem jest Austriak Boris Żivković, którego transfer Azoty ogłosiły pod koniec marca. A co z Szybą? Jak sam przyznaje, chce wyjechać z kraju. Ma oferty z zagranicy, w tym z Bliskiego Wschodu.
– Póki jest zainteresowanie, chcę wyjechać jeszcze na dwa lata. Mam kilka propozycji. Jest zapytanie z Francji. Jest też kierunek arabski – egzotyczny, ale opłacalny finansowo. Raczej nie odważę się jednak, by zdecydować się na niego z rodziną. Sam czuję się zresztą jeszcze na siłach, żeby pograć na wyższym poziomie – stwierdza.
W trwającym sezonie w 20 meczach PGNiG Superligi 33-latek zdobył 67 goli. Jest trzecim strzelcem zespołu, a drugim po Michale Jureckim wśród rozgrywających.
Ogółem w karierze Szyba rozegrał w Superlidze 229 meczów i zdobył 776 goli. Oprócz Azotów, grał również w RK Gorenje Velenje, Kadetten Schaffhausen i Cesson Rennes. Jest brązowym medalistą z Kataru i półfinalistą igrzysk w Rio.
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (1009 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (88 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.